Kuressaare Hesburgeri arhitektuurikonkursi võit

2022. aprillis, paralleelselt arhitektuuribüroo loomisega, leidsime postkastist ilusa üllatuse. Koostöös KARISMA Arhitektidega võitsime Kuressaare Hesburgeri hoone arhitektuurikonkursi.

Konkursi suurimaks väljakutseks oli järgida muinsuskaitse eritingimustest sätestatud piiranguid ja sobitada hoone ümbritseva ajaloolise hoonestusega. Tallinna tänav 28 on osa ajaloolisest kvartalist, mis on järk järgult välja kujunenud 18. sajandi lõpust kuni 1900. aastateni.

Asendiplaanilise lahenduse koostamisel arvestasime inimeste liikumist kinnistul ja selle ümbruses. Tagasime ligipääsu Tallinna tänava ülekäigu rajalt bussijaama parklasse kui ka kinnistu idapoolset külgepidi bussijaama ootealale. Toitlustusasutuse teenindamiseks plaanisime kinnistu lääneküljele laadimisala, kuhu pääseb ringliiklusteelt. Tagasime jalgrataste parkimise ja välisterrassiala hoone idaküljele.

Ristkülikulise plaanimahu ja viilkatusega hoone täidab tühimiku Tallinna tänava ajaloolises frondis. Hoone sisehoovis on kaasaegse elemendina ja praktilisust silmas pidades neli vintskappi, mis tagavad piisava loomuliku valguse katusekorrusel. Materjalide üleminek kivilt klaasile on kavandatud Tallinna tn 26 hoone räästajoonele, mis tekitab tänavapildis fassaadide jätkuvuse.

Esimese korruse planeering on lahendatud vastavalt Hesburgeri tüüpsele ruumiprogrammile, mis moodustab kompaktse ja mugava ruumi. Teisele korrusele on ette nähtud kaks kolmetoalist külaliskorterit. Iseloomulikud on kõrged laed, vinstkapid suurte aknapindadega ja valgusavad katuse harjal.