Kuula podcasti – “Kes me oleme ja mida me teeme?”

Kirjeldust meist, meie tegemistest ja eesmärkidest.

KURU Arhitektuur

Kes me oleme?

KURU Arhitektuur on 2022. aastal rajatud arhitektuuribüroo nelja noore tegija poolt: Tristen Vardja, Rahi Herm Lokotar, Mihkel Ross ja Karl-Johan Jakobson. KURU põhiliseks eesmärgiks on pakkuda kaasaegset, puhast, kvaliteetset ja uuenduslikku arhitektuuri nii Eestis kui välismaal. Fookuses on kõik objektid üksikelamutest kortermajade, büroo- ja tööstushooneteni. Kõigil neljal arhitektil on erinevad spetsiifilised väärtused, mis meeskonnas töötades kujundavad komplektse terviku. Meie arhitektuurse projekteerimise töökäiku täiendab BIM projekteerimine, mille põhiväärtusi rakendame iga hoone puhul. Sellisel juhul on võimalik igal ajal väljastada 3D informatsiooni mudeli või tabelite kujul.

Mis on meie taust?

Me kõik oleme arhitektuuri taustaga ja lõpetanud arhitektuuri alal ülikoolid erinevates kraadides ja koolides. Tristen Vardja lõpetanud magistrikraadi TalTechis, Rahi Herm Lokotar ja Mihkel Ross bakalaureuse kraadi Tallinna Tehnika Kõrgkoolis ja Karl-Johan Jakobson bakalaureuse kraadi Tallinna Tehnika Ülikoolis ja magistrikraadi TalTechis.

Mis on meie plaan?

Meie plaan on edasi anda eelnevalt nimetatud väärtusi ja tuua uut tuult eelkõike Eesti arhitektuurimaastikule. Keskendume infoajastu arengust tulenevatele võimalustele, et teha arhitektuurse projekteerimise tööd kiiremaks ja mugavamaks. Kuna 3D projekteerimine ja BIM on tulevik, siis tasub seda varakult väärtustama ja arendama hakata, sest koos IT tehnoloogiaga on arhitektide programmide võimekus uuel tasemel.